میکرونیدلینگ  MICRO NEEDLING  : 

در عصر کنونی روش های بسیار زیاد و متنوعی برای جوان سازی پوست، برطرف کردن جای زخم، سوختگی های قدیمی و همچنین رفع ترک های پوستی وجود دارد. برخی از شناخته شده ترین انواع این روش ها، استفاده از مزوتراپی، کربوکسی تراپی، P.R.P   ولیزر است… هنوز هیچیک از این روشها به تنهایی قادر به برطرف کردن مشکلات یاد شده به اندازه ی کافی نیستند .

کلیدی ترین نکته درمورد درمان بسیاری ازمشکلات پوستی ، لزوم استفاده از چندین روش درمانی تواَم با هم میباشد. هردستگاه یا تکنیک بخشی از بار حل مشکل را به دوش میکشد.

با این حال، در خیلی از موارد با کمک چنین روش های درمانی و صرف هزینه هم ممکن است بیماران به نتایج دلخواه و مورد نظرشان نرسند. از این رو، پژوهشگران عرصه پوست و مو، به فکر پیدا کردن راه های جدید تر و البته کم هزینه تری برای درمان جای زخم، خطوط و ترک های پوستی، جوان سازی و سوختگی های قدیمی افتادند و «میکرونیدلینگ» را به عنوان یکی از روش های مناسب و کارآمد در حوزه پوست و زیبایی معرفی کردند.

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ به معنی ایجاد سوراخ های ریز درحد هزارم میلیمتر میباشد. این کار با ابزاری مخصوص انجام شده که یک سوزن مخصوص را که گاه تعداد سوزنها زیاد میباشد با سرعت بسیاربالا وباعمق خاص به پوست فرو میبرد. سوزن های بسیار ظریف این دستگاه به لایه عمقی تر پوست یا همان درم نفوذ می کنند و این کار می تواند باعث فعال شدن عمل کلاژن سازی وتشکیل سلولهای جدید شود. کلاژن باعث سفتی پوست وکاهش ترک های پوست میشود. سلول سازی جدید هم باعث پرشدن چین وچروک و جای زخم و گودی پوست خواهد شد.

شکل زیردستگاه میکرونیدلینگ همراه با قلم آن نشان میدهد.

دستگاه میکرونیدلینگ قلم میکرونیدلینگ

مزیت های میکرونیدلینگ :

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از میکرونیدلینگ نسبت به سایر روش های درمانی، این است که برخلاف تکنیک های لیزر، آسیب چندانی به لایه سطحی تر پوست وارد نمی شود و درنتیجه زخم و عوارض پوستی چندانی هم بر جا نمی گذارد.

مزیت دیگر میکرونیدلینگ انجام مزوتراپی بوده که هنگام انجام عمل، میتوان موادی مثل هیالوروئیک اسید، ویتامین C، ترکیب های مس و ویتامین E که نقش مهمی در کلاژن سازی پوست دارند یا داروهای ضدلک ،ضدچروک و…را هم وارد لایه درم کرد.درضمن یکی از راههای خوب برای انجام پی آرپی (P.R.P) میباشد.

میکرونیدلینگ
میکرونیدلینگ

کاربردهای میکرونیدلینگ :

 1. جوانسازی پوست
 2. برطرف کردن چین وچروک
 3. سفت ولیفت کردن پوست
 4. برطرف کردن جای زخم وسوختگی
 5. برطرف کردن جای جوش یا آبله مرغان (اسکارهای فرورفته)
 6. برطرف کردن خالکوبی وتاتو
 7. میکروپیگمنتیشن (درمان نقایص پوست بارنگ همسان)
میکرونیدلینگ MICRO NEEDLING
میکرونیدلینگ MICRO NEEDLING

تعداد جلسات مورد نیاز میکرونیدلینگ :

جوان سازی با کمک میکرونیدلینگ ، باید ماهی یکبار و حداقل در ۳ جلسه و عمدتاً تا ۶ جلسه انجام شود. فاصله زمانی مراجعه برای درمان زخم و اسکارهای قدیمی هم معمولا هر یک ماه یکبار است. تعداد جلسات نامحدود ولی عمدتا ۳ جلسه میباشد. 

 

عوارض میکرونیدلینگ :

عوارض جدی و مهمی بدنبال میکرونیدلینگ  وجود ندارد . مانند همه ی روشهایی که باسوزن سروکار دارند، احتمال ایجاد عفونت پوستی به شکل بسیارنادر وجود دارد. تیرگی پوست درمحل درمان نیز با احتمال کم ممکن است ایجاد شود .

این مشکل بیشتر در کسانی که سابقه ی خانوادگی یا شخصی لک ها وتیرگی های پوستی دارند یا به دنبال ایجاد حساسیت یا خراش یا زخم پوست دچار تیرگی میشوند دیده میشود. بلافاصله پس ازانجام میکرونیدلینگ قرمزی پوست ایجاد میشود.

عکس زیر روال یک جلسه درمان میکرونیدلینگ  و پس ازآن را نشان میدهد.

………دوروزبعد                 یک روز بعد           دوساعت بعدازدرمان  یکساعت بعدازدرمان  بلافاصله بعدازدرمان        قبل ازدرمان

میکرونیدلینگ MICRO NEEDLING

موارد ممنوعیت استفاده از میکرونیدلینگ :

 1. سابقه جوشگاه های گوشتی (کلویید و جوشگاه هیپرتروفیک)
 2. سرطان پوست
 3. اختلال های خونی و انعقادی
 4. دیابت
 5. بیماری صرع و تشنج
 6. اختلال سیستم ایمنی
 7. عفونت حاد یا تبخال فعال
 8. سابقه انجام رادیوتراپی در محل انجام میکرونیدلینگ
 9. خال های بزرگ و زگیل در محل
 10. افرادی که به تازگی لیزر یا لایه برداری پوست در همان محل میکرونیدلینگ داشته اند
 11. خانم های باردار و شیرده

ترمیم جای زخم جراحی

میکرونیدلینگ MICRO NEEDLING میکرونیدلینگ MICRO NEEDLING

یکسری عوارض کوتاه مدت و خفیف هم اتفاق خواهد افتاد….حین کار درد بسیارخفیفی وجود دارد که با مصرف پمادهای بیحس کننده ی موضعی به حد ناچیزی میرسد. قرمزی پوست رخ خواهد داد که کوتاه مدت بوده و بین یکی دو روز تا یکهفته برطرف خواهد شد . خونریزی خفیف هم اتفاق می افتد.

نکته ی مهم : درحال حاضردستگاههای مختلفی برای انجام میکرونیدلینگ ساخته شده و استفاده میگردند. کیفیت دستگاه به شدت بر ایجاد شدن عوارض تاثیرگذاربوده و بعضی دستگاهها فقط نام میکرونیدلینگ را یدک میکشند. بیشتر دستگاههای چینی موجود در بازار ایران که با قیمتی اندک به فروش میرسند کارایی مناسب نداشته و باعث آسیب به پوست شده یا تاثیر مناسبی به جای نمیگذارند . درشکل های زیر خواهید دید که سوراخهای ایجاد شده درپوست توسط دستگاههای نامرغوب میکرونیدلینگ با کنده شدن و آسیب همراه بوده درحالیکه سوراخهای ایجاد شده توسط دستگاه مرغوب بسیار منظم هستند. حرکت سوزنها وسرعت ورود سوزن به پوست نقش بزرگی دارند….در دستگاههای مرغوب میکرونیدلینگ تعداد دفعات ورود به پوست بین ۹۰ تا ۱۵۰ بار درثانیه بوده ولی در دستگاههای نامرغوب میکرونیدلینگ این عدد زیر ۵۰ بار دردقیقه بوده و این علاوه بر حرکت های ارتعاشی (ویبره) دستگاههای نامرغوب میکرونیدلینگ بوده که باعث ایجاد سوراخهای بزرگتر و ایجاد مشکل میباشد. درضمن به علت قدرت کمتراین دستگاهها باید فشار زیادی به سوزنها تحمیل کرد که باعث اسیب به لایه های عمیق پوست شده وممکن است که تیرگی برجای بگذارند.(ایجاد لک )

نمای سوراخ ایجادشده درپوست با دستگاه میکرونیدلینگ مرغوب (چپ) ونامرغوب (راست)

میکرونیدلینگ MICRO NEEDLING

هزینه میکرونیدلینگ MICRO NEEDLING  :

کل صورت : ۲۰۰٫۰۰۰   دورچشم :  ۵۰٫۰۰۰       هزینه سوزن مورد استفاده ۸۰٫۰۰۰ می باشد که فقط جلسه اول پرداخت میشود.

برای جای زخم و بخیه و جای جوش وترک پوستی بطور جداگانه برای هر شخص تعیین میشود.

به روز آوری :  فروردین ۹۵

میکرونیدلینگ MICRO NEEDLING میکرونیدلینگ MICRO NEEDLING میکرونیدلینگ MICRO NEEDLING میکرونیدلینگ MICRO NEEDLING میکرونیدلینگ MICRO NEEDLING

26 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • محمدزاده
  ۳۱/۰۴/۱۳۹۴ ۱۱:۳۶

  سلام و خسته نباشید
  آیا در کلینیک شما میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست با دستگاه amieamed انجام میشود؟ http://amieamed.ir
  من شنیدم بهترین دستگاه الان این دستگاه آلمانی هست تو ایران.

  پاسخ
  • رضا عندلیبی
   ۰۷/۰۵/۱۳۹۴ ۰۸:۰۱

   سلام.بله میکرونیدلینگ انجام میشه ولی نه با اون دستگاهی که شما فرمودین.اصولا نتایج این روش بسته به مهارت پزشک شما داره نه به دستگاه. هرفروشنده وسازنده ای دستگاه خودشو ازهمه بهتر میدونه.ولی درعمل تفاوت محسوسی ندارن.

   پاسخ
   • نازنین صالحی
    ۱۱/۰۳/۱۳۹۵ ۱۷:۱۰

    سلام، توی متن نوشتین که نوع دستگاه خیلی مهمه و اگر خوب نباشه به پوست آسیب میزنه، حتی عکس هم گذاشتید از تاثیر متفاوت سوزن ها ولی الان میگین که دستگاه خیلی مهم نیست و مهارت پزشک مهمه!

    پاسخ
    • رضا عندلیبی
     ۲۰/۰۳/۱۳۹۵ ۰۰:۲۵

     ببینید کیفیت دستگاه بیشتر برای ایجاد یا عدم ایجاد عوارض اهمیت داره نه نتایج. البته کیفیت بالای دستگاه و سوزنها هم بر کیفیت نهایی کار تاثیر دارن ولی نه اندازه ی مهارت پزشک و اینکه بیمار مناسب انتخاب شده باشه.

     پاسخ
 • سلام، آیا برای جای بخیه قدیمی روی صورت هم مفید هست، تا چه حد بهتر میشه جای بخیه؟
  واینکه برای درمان جای بخیه بهتره به دکتر زیبایی مراجعه کرد یا پوست؟

  پاسخ
  • رضا عندلیبی
   ۰۷/۰۷/۱۳۹۴ ۱۹:۵۷

   سلام.بیشتر موارد قابل بهبود هستند ونیازی به مداخله ی جراحی وجود ندارد. درصورت امکان با نرم افزار تلگرام به شماره 09123871747 چند تا عکس با کیفیت ارسال کنید تا به شما جواب دهیم.

   پاسخ
 • سلام قیمتی که فرمودیدبرای یک جلسه است یا…

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر.. خسته نباشید
  اگر ترک های پوستی روی بازو زیاد باشه و قطرش کم باشه هرینش جلسه ای چقدر میشه؟
  ممنون

  پاسخ
 • سلام

  جای ابله مرغان قابل درمان هست؟؟؟

  پاسخ
  • دکتر عندلیبی
   ۲۱/۰۵/۱۳۹۶ ۱۷:۲۲

   سلام. نه بطور ۱۰۰ درصد ولی تا حد زیادی بله. بادرمان ترکیبی با لیزر+ میکرونیدلینگ+سابسیژن. با تلگرام در تماس باشین و برام عکس بفرستین.

   پاسخ
 • با سلام.فرمودین ک میکرونیدلینگ ممنوعیت داره برای کسایی ک لیزر کردن.چه مدت بعد از لیزر میشه ازین روش استفاده کرد؟دکتر من گفتن ک یکماه بعد لیزر جای جوش هام میکرو نیدلینگ رو انجام میدن

  پاسخ
 • سلام

  صورت من در قسمتی که بیرون روسری است از اثر آفتاب تقریبا دو درجه تیره شده است.آیا میکرو نیدل این تیرگی و لک های ناشی از حاملگی را برطرف میکند؟

  ۴۳ سال سن دارم.

  پاسخ
 • سلام…وقت بخیر اقای دکتر

  میخواستم بدونم میکرونیدلینگ برای درمان تیرگی دور چشم مفید هست؟؟و واقعا درمان میشه؟؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من صورتم مدتی هست دچارجوش فعال شده و جای جوش هم دارم و این روش به من معرفی شده. میشه بفرمایید برای جوش هم تاثیر گذار هست یا خیر ؟؟؟؟تا حالا چند تا دکتر رفتم و کلی آزمایش اما تاثیر نداشته. ممنون 

  پاسخ
 • سلام و خداقوت، ببخشید دکتر در مورد همین کسانی که میکرومدیلینگ یا ساب سیژن انجام دادند ، میشه از روش پلاسما درمانی هم استفاده کرد؟البته منظورم برای جوشگاه هست. که برای برطرف شدنش چه روشی بدون عوارض و اثر دائمی داره؟

  پاسخ
 • با سلام و عرض احترام خدمت دکتر.  صورت من خوشبختانه لک نداره.  جای جوش هم خیلی کم هست.  ولی چروک های نازک خیلی توی صورتم هست. میخاستم ببینم با روش میکرونیدلینگ چروک ها درمان میشه؟ لک ها زیاد نمیشه؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سوالات شخصی خود را فقط در تلگرام و واتس اپ ارسال نمایید و برای سوالات کلی درمورد مطالب سایت ، در انتهای مطالب از بخش نظرات استفاده نمایید.

مشاوره پزشکی در واتس اپ
کانال تلگرام
مشاوره پزشکی در تلگرام

کاربر گرامی سایت برای انجام مشاوره به نکات زیر توجه فرمایید

ابتدا نوع مشکل و محل آن را همراه با سن خود بفرمایید.
از محل مشکل ،عکس از روبرو و نیمرخ بفرستین. عکس باید بدون لبخند وآرایش و با کیفیت بالا باشد.
ما فقط برای مشکلات زیبایی صورت یا بدن درخدمت شما بوده و برای بیماری های پوست و مو مشاوره و ویزیت نداریم.
در صورتیکه اقدامی توسط پزشک دیگر برای شما انجام شده با خود ایشان مشورت فرمایید.
قبل از مطرح کردن سوالات خود حتما موضوع مورد نظر خود را در سایت مطالعه نمایید . جواب بیشتر سوالات شما از جمله نوع دستگاهها و مواد مصرفی و قیمت ها در سایت وجود دارند .
مشاوره برای عزیزانی است که در تهران زندگی میکنند و شرایط حضور در مطب را دارند .
لطفا مشاوره خود را حداکثر طی یک روز به اتمام برسانید. بعد از آن پیام شما پاک میشود.
درصورت نیاز به مشاوره حضوری با منشی مطب هماهنگ فرمایید.

همه روزه بجز تعطیلات رسمی. صبح ها از 10 تا 14 و عصرها از 16 تا 21

مطالب مرتبط