Fractional RF

آراف فراکشنال : در این دستگاه مدرن و جدید ، باریکه های امواج آر اف توسط دو قسمت با سوزن و بی سوزن بر روی سطح و عمق پوست تابیده میشود. درنوع بی سوزن این امواج از سطح پوست و در نوع سوزن دار در عمق پوست اعمال می شود. در این حالت نقاطی درسطح و عمق پوست سوخته و به مرور ترمیم می شوند.

تابیدن این امواج در این ناحیه باعث تشکیل کلاژن ها وسلول های جدید میشود و بتدرج طی یک تا دو ماه  افتادگی ، چروک های پوست کاهش پیدا میکند و چاله ها و جای زخم های بعد از آکنه یا جوش ویا بعد از عمل ( جای بخیه ) ، منافذ باز ، ترک های پوستی و همچنین تعریق زیر بغل بهبودی نسبی پیدا میکنند.

 

شروع و دوام اثر آراف فراکشنال :  شروع اثر آراف برای جوان سازی ، چین و چروک و ترک های پوستی عموماً پس از یک تا دو ماه دیده می شود.حداقل تعداد جلسات سه و حداکثر شش جلسه  بوده و این جلسات  نتیجه ای در حد 30 تا 70 درصد خواهد داشت.این عدد برای هرشخصی تفاوت خواهد داشت.

درصورت نیاز به افزایش اثرات آراف ، پس از یک وقفه ی چند ماهه ، می توان دوباره جلسات را پیگیری کرد. دوام اثر آراف بستگی به نتیجه ی اولیه دارد. بدیهی است که هرچه نتیجه ی اولیه بهتر باشد، دوام بیشتری هم دیده می شود. البته درموارد ترمیم جای زخم یا فرورفتگی پوست ، نتایج معمولا پایدارتر خواهند بود. در خیلی از مشکلات پوستی درمان های ترکیبی مورد نیاز هستند.

Fractional RF

عوارض احتمالی آراف فراکشنال: برخی از عوارض آراف سوزنی حتمی است ، مانند قرمزی ، زخم و التهاب ناحیه ی درمان شده .این التهاب ممکن است خفیف یا شدید باشد. بهبود این زخم و التهاب بسته به ژنتیک هر فرد و مراقبت مناسب معمولا چند روز  خواهد بود. تغییرات رنگ پوست، اعم از لک شدن تیره  نسبت به پوست طبیعی دیگر عارضه ی مهم ولی ناشایع آراف بوده که اکثراً بین چندهفته تا چند ماه با درمان بهبودی خواهد داشت (بیشتر در افراد با سابقه ی تیرگی ولک پس از زخم و سوختگی و خصوصا با رنگ پوست قهوه ای یا سبزه ی تند روی می دهد) .

Fractional RF

مهمترین و کم احتمال ترین عارضه ی آراف ، بافت کلوئید (گوشت اضافه) بوده که بیشتر در افراد با سابقه ی شخصی یا خانوادگی مثبت دیده می شود . گرچه ممکن است بدون سابقه نیز رخ دهد.چنانچه این مشکل را دارید اکیدا ازانجام درمان خودداری نمایید. عفونت نیز از موارد نادر دیگر است که بیشتر در اثر ناکافی بودن مراقبت محل آراف و بهداشت شخصی رخ می دهد. در ناحیه ی لب و اطراف آن برای کسانی که سابقه ی تبخال دارند ممکن است این اتفاق تکرار شود.قبل از تزریق اطلاع دهید تا داروی مناسب تجویز شود. عوارض آر اف غیر سوزنی خیلی کم و ملایم هستن.

Fractional RF

موارد منع استفاده :

  1. استفاده از داروی آکوتان (ایزوترتینویین) در 6 ماه گذشته.
  2. بیماری های سیستم ایمنی مانند لوپوس ، ویتیلیگو ( لک و پیس ) یا اسکلرودرمی. یا افراد با نقص سیستم ایمنی (ایدز) یا کسانی درحال مصرف کورتون ها یا دارو های کاهنده ی سیستم ایمنی برای بیماری هایی مانند : انواع روماتیسم، ام اس، پیوند اعضا، شیمی درمانی سرطان و….هستند.
  3. دیابت کنترل نشده
  4. سابقه ی شخصی یا خانوادگی کلوئید ( گوشت اضافه )
  5. افراد با ترمیم زخم طولانی یا تغییرات رنگ پوست در زخم ها ،سوختگی ها یا التهابات پوستی.
  6. خانم های باردار
  7. صرع

Fractional RF

موارد و ملاحظات پس از آراف فراکشنال :   بلافاصله و به طور روزانه چندین بار، زخم را با کرم های ترمیم کننده و مرطوب کننده بپوشانید.  زخم را باشستشوی باآب وشامپو بچه تمیز نگه دارید. از نور خورشید کاملاً دوری کنید. در ساعت های پرنور روز (10 صبح تا 5 عصر ) و ماه های گرم سال اصلاً درمعرض آفتاب قرار نگیرید. از ضد آفتاب قوی هر 2-3 ساعت یکبار استفاده کنید. ازدست کاری زخم خودداری نمایید.

Fractional RF

به روز آوری : دی ماه 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سوالات شخصی خود را فقط در تلگرام و واتس اپ ارسال نمایید و برای سوالات کلی درمورد مطالب سایت ، در انتهای مطالب از بخش نظرات استفاده نمایید.

مشاوره پزشکی در واتس اپ
کانال تلگرام
مشاوره پزشکی در تلگرام

کاربر گرامی سایت برای انجام مشاوره به نکات زیر توجه فرمایید

ابتدا نوع مشکل و محل آن را همراه با سن خود بفرمایید.
از محل مشکل ،عکس از روبرو و نیمرخ بفرستین. عکس باید بدون لبخند وآرایش و با کیفیت بالا باشد.
ما فقط برای مشکلات زیبایی صورت یا بدن درخدمت شما بوده و برای بیماری های پوست و مو مشاوره و ویزیت نداریم.
در صورتیکه اقدامی توسط پزشک دیگر برای شما انجام شده با خود ایشان مشورت فرمایید.
قبل از مطرح کردن سوالات خود حتما موضوع مورد نظر خود را در سایت مطالعه نمایید . جواب بیشتر سوالات شما از جمله نوع دستگاهها و مواد مصرفی و قیمت ها در سایت وجود دارند .
مشاوره برای عزیزانی است که در تهران زندگی میکنند و شرایط حضور در مطب را دارند .
لطفا مشاوره خود را حداکثر طی یک روز به اتمام برسانید. بعد از آن پیام شما پاک میشود.
درصورت نیاز به مشاوره حضوری با منشی مطب هماهنگ فرمایید.

همه روزه بجز تعطیلات رسمی. صبح ها از 10 تا 14 و عصرها از 16 تا 21

مطالب مرتبط