کاشت مو FUT

در کاشت مو FUT یک نوار باریک از ناحیه پشت سر برداشته شده و به واحدهای فولیکولی (یک عدد مو همراه ریشه وبافت دور آن) تقسیم شده و در قسمت جلوی سر کاشته می شود.هر چند که این عمل بسیار ساده و بی خطر می باشد ولی رعایت کامل نکات ایمنی به منظور حفظ سلامت بیمار و رسیدن به بالا ترین درصد رشد موهای کاشته شده در الویت قرار می گیرد.

شکل زیرنوارپوستی پشت سررا حین برداشتن نشان می دهد.

کاشت مو FUT

کاشت مو FUT

تراکم بین ۲۰ و ۳۰ واحد فولیکولار در هر سانتیمتر مربع در پیوند مو نتایج قابل قبولی به وجود می آورد. علی رغم اینکه به نظر برخی از مولفین میزان پایداری گرافت با افزایش تراکم به بیشتر از ۳۰ واحد فولیکولار در هر سانتیمتر کاهش می یابد اما برخی از مطالعات اخیر بازده بالای گرافت های مو با تراکم ۷۲ گرافت در هر سانتیمتر مربع را نشان داده است.

نکته منفی در کاشت مو FUT ، روش ایجاد یک خط برش بزرگ درناحیه پشت سر، که برای همیشه باقی می ماند، گرچه بابقیه موها پوشانده می شود و همچنین مدتی محدودیت در خم کردن سربه علت کم شدن مقداری از پوست ایجاد میشود.

شکل زیر خطوط باقی مانده از روش کاشت مو FUT را نشان می دهد . به خوبی مشخص است که چرا من و بیشترپزشکان از این روش استفاده نمیکنند.

کاشت مو FUT

کاشت مو FUT

در روش کاشت مو FUT تقسیم گرافتها تحت بزرگنمایی استریو میکروسکوپ انجام می شود و احتمال قطع عرضی واحدها به ۵ درصد کاهش می یابد بنابراین گرافت بیشتر برای کاشت به دست می آید و آسیب های وارده به گرافتها در اثر کشش در این روش وجود ندارد پس درصد رشد آنها افزایش یافته و موها با تراکم بیشتری رشد می کنند.از بین رفتن حس ناحیه میانی پشت سرتا فرق سر تا مدتی بعد از پیوند مو طبیعی است. به خصوص در تکنیکی که نوار کامل از پشت سر برداشته می شود. در این حالت رشته های اعصاب بیشتری قطع می شوند.

این مشکل بعد از چند هفته تا ۵ ماه بر طرف می شود و به ندرت تا ۱۸ ماه باقی می ماند و در موارد بسیار نادر همیشگی می شود. ایجاد این عوارض به مهارت ودقت جراح  بستگی دارد.

 

, ,
نظر یا سوال خود را برای ما ارسال نمایید ، در اولین فرصت به آن پاسخ خواهیم داد .

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

فهرست