مزو تراپی :

مزوتراپی چیست؟ این روش درواقع تزریق داروها، مواد و محلول هایی به بدن بوده که درحالت عادی به شکل خوراکی یا مالیدنی استفاده می شوند. بدیهی است که تزریق در یک بافت با ایجاد غلظت بالایی ازآن دارو در یک محل بوده که باعث ایجاد اثرات بسیار قوی تر وموثرتری نسبت به مصرف خوراکی یا موضعی آن دارو خواهد شد. البته همان داروی خوراکی یا مالیدنی تزریق نمیشوند !!! بلکه آمپول هایی مناسب برای این منظور تهیه شده و بیخطر بودن واثربخشی آنها به اثبات رسیده است.

مزوتراپی دربخش ها وبافت های گوناگون وبه مقاصد گوناگونی نیز به کار می رود.مثلا برای کاهش چین وچروک، افتادگی پوست، کاهش چربی یا سلولیت، افزایش موهای سر وابروها و….البته بدیهی است که در هر مورد داروهایی خاص به کار رفته وهیچ شباهتی بین آنها نیست. برای هر منظور ده ها مارک وداروی مختلف وجود داشته که هر کدام با دیگری ترکیب واثرات مختلفی داشته والبته انتخاب بین آنها به دلیل خاص وبنا به تجربه ی پزشک شماست.

تصویر زیرمربوط به محصولات مزوتراپی از شرکت DERMAHEAL کره جنوبی است.

برای مزوتراپی موها نیز مارک های مختلفی وجود دارند.مانند همه ی محصولات دیگر نیزهر مارک وبرندی مدعی بهتر بودن نسبت به سایر رقباست.البته درعمل تفاوت محسوسی بین این برند های مختلف وجود ندارد.این داروها برای تحریک رشد مو مفید بوده ولی متاسفانه موهای تازه رشد کرده به دارو وابسته بوده وپس ازقطع دارو،دوباره دچار ریزش وکاهش می شوند. برای کاهش این مشکل درمان نگهدارنده توصیه می شود.یعنی پس از گذران دوره ی درمان بهتر است که هر چند ماه یکبار یکی دو جلسه موها را تقویت کرد.

برای شروع درمان فاصله ی هر هفته یک بار کافی بوده وبه تدریج فاصله به هر 2 هفته بعد هر ماه یک بارافزایش می یابد. تعداد جلسات بسته به شدت مشکل بین 10 تا 20 در نوسان است.برای کمک به سرعت وکیفیت درمان استفاده از P.R.P همزمان مفید است.

 

 

 

نظر یا سوال خود را برای ما ارسال نمایید ، در اولین فرصت به آن پاسخ خواهیم داد .

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

فهرست