مزو تراپی :

مزوتراپی چیست؟ این روش درواقع تزریق داروها، مواد و محلول هایی به بدن بوده که درحالت عادی به شکل خوراکی یا مالیدنی استفاده می شوند. بدیهی است که تزریق در یک بافت با ایجاد غلظت بالایی ازآن دارو در یک محل بوده که باعث ایجاد اثرات بسیار قوی تر وموثرتری نسبت به مصرف خوراکی یا موضعی آن دارو خواهد شد. البته همان داروی خوراکی یا مالیدنی تزریق نمیشوند !!! بلکه آمپول هایی مناسب برای این منظور تهیه شده و بیخطر بودن واثربخشی آنها به اثبات رسیده است.

مزوتراپی دربخش ها وبافت های گوناگون وبه مقاصد گوناگونی نیز به کار می رود.مثلا برای کاهش چین وچروک، افتادگی پوست، کاهش چربی یا سلولیت، افزایش موهای سر وابروها و….البته بدیهی است که در هر مورد داروهایی خاص به کار رفته وهیچ شباهتی بین آنها نیست. برای هر منظور ده ها مارک وداروی مختلف وجود داشته که هر کدام با دیگری ترکیب واثرات مختلفی داشته والبته انتخاب بین آنها به دلیل خاص وبنا به تجربه ی پزشک شماست.

تصویر زیرمربوط به محصولات مزوتراپی از شرکت DERMAHEAL کره جنوبی است.

 

همه ی داروهای مزوتراپی مربوط به جوان سازی، باعث تحریک سلول سازی وافزایش تولید کلاژن والاستین در پوست می شوند. نوع ومارک دارو وهمچنین کیفیت پوست وژنتیک افراد به شدت در کیفیت،کمیت ونیز در سرعت جوان سازی تعیین کننده هستند.به همین دلیل انتخاب بهترین دارو ممکن نیست.

یکی از برندهایی که در سالهای اخیر درایران استفاده می شود، DERMAHEAL می باشد که در عمل نتایج قابل قبولی نشان داده است.

 

ازدیگر برند های خوب بازار، MESO AROMA از ایتالیا و S.R.S ازاسپانیا هستند که همانطور که گفته شد برای افراد مختلف ،نتایج متفاوتی داشته وفقط ازلحاظ قیمت تفاوت کمی با هم دارند.

تعدادجلسات به شدت مشکل وتا حدی به سن بستگی داشته واینها علاوه بر ژنتیک ومراقبت بوده ومعمولا بین 5 تا 10 جلسه می باشد. فاصله ی جلسات هم معمولا هفتگی می باشد. افرادی که آسپیرین وسایر داروهای ضد لخته شدن خون مصرف می کنند، ممکن است با کمی کبودی پوست مواجه شوند. برای افراد با سابقه ی حساسیت پوستی هم احتمال خفیفی برای تشدیدحساسیت دارند.

نظر یا سوال خود را برای ما ارسال نمایید ، در اولین فرصت به آن پاسخ خواهیم داد .

2 دیدگاه

  • سلام. من برای چروک زیر چشم میخوام مزو تراپی کنم. اما چون سر کار میرم میترسم زیر چشام کبود شه. برای مزو تراپی مردد شدم. نمیدونم چقدر طول میکشد تا کبودی از بین بره. شاید نیاز باشه چند روز سر کار نرم. 
    • Dr-Andalibi
      نویسنده

      سلام...برای چروک زیرچشم راههای زیادی هست که بسته به مشکل شما انتخاب میشن.. برای پیشنهاد روش مناسب نیاز به مشاوره ی حضوری دارین.

فهرست