رفع پف زیر چشم  و دلایل ایجاد پف زیرچشم :

 1. شل شدن پوست ناشی ازافزایش سن
 2. افزایش وتجمع بافت چربی به دلایل ارثی
 3. حساسیت های پوستی یا فصلی که باعث تورم پوست میشوند
 4. مشکلات هورمونی مانند کم کاری تیروئید
 5. تجمع آب ونمک اضافه دربدن به دلایل بیماری های قلبی ، کلیوی ، مصرف برخی داروها و…

رفع پف زیر چشم

رفع پف زیر چشم

در واقع کیسه چربی که در زیر چشم همه افراد وجود دارد. بنا به دلایل ارثی ممکن است با بالا رفتن سن تغییراتی در این کیسه ایجاد شود.از جمله بزرگتر شدن حجم چربی ذخیره شده. درست مانند افزایش چربی درشکم یا پهلوها. دربرخی افراد رباط های (طنابهای طبیعی بدن ) نگه دارنده این کیسه کم کم شل شده و آویزان می شوند. دربرخی دیگر خود پوست شل شده و شکل کیسه به خود میگیرد.

هرچند که برخی افراد بالا بارفتن سن تغییراتی درست برخلاف موارد یاد شده تجربه میکنند وچربی زیرچشم کاهش یافته وگودی ایجاد میشود. بقیه ی دلایل مربوط به مشکلات درسایر نقاط بدن بوده و ارتباط مستقیمی به خود زیر چشم ندارند.

محل قرارگرفتن چربی های طبیعی زیر چشم را درعکس زیر میبینید :  تکه های زرد رنگ.

رفع پف زیر چشم

درمان های متعددی برای این مشکل در دنیا وجود دارند که متاسفانه اکثراً مفید نبوده یا اثرات ضعیفی دارند . دلیل این هم متعدد بودن دلایل این مشکل بوده که باعث میشود یک درمان خاص فقط به درد درصد کمی از افراد بخورد.

رفع پف زیر چشم

رفع پف زیر چشم

یکی از بهترین و آخرین درمانهای مفید برای رفع پف زیر چشم استفاده از تزریق آمپول های ضد پف چشم بوده که گرچه بازهم برای درصدی مفید نیست ولی دراکثر موارد تاثیر مثبت خود رو نشان داده و تغییرات از کم تا عالی دیده می شوند. درحال حاضر تعداد برندهایی که این نوع محصول را تولید میکنند محدود بوده و متاسفانه واردات انها بازهم محدودتر می باشد. فعلا بهترین و ارزانترین برند موجود درکشور از یک شرکت معتبر کره ای به نام درماهیل می باشد. نتایج درمان بااین دارو درمطب من قابل قبول بوده و اکثرا راضی هستند. هرچندکه بدیهی است تعداد کسانی که خیلی راضی هستند کمتر می باشد. برنامه درمان با این آمپول حداقل ۶ جلسه به فاصله ی یک هفته می باشد. گرچه من برای خیلی از بیمارانم مقادیر کمتر و بیشتر هم مصرف کرده ام که آنهم به دلیل تفاوت ژنتیک بین افراد و حجم چربی موجود می باشد. درکنار این آمپول ممکن است درافرادی که چربی ذخیره ی زیادی دارند نیاز به درمان کمکی با دستگاه آر اف و همچنین مزوتراپی چربی سوز هم باشد.

خوشبختانه این دارو به ندرت تورم یا حساسیت ایجاد میکند. ولی به هرحال تورم ملایم و احتمال کبودی به دلیل وجود سوزن دیده می شود. مانند سایر داروها مصرف این دارو هم برای خانم های باردار یا افراد با حساسبت پوستی شدید ممنوع می باشد.

یکی دیگر از راههای خوب کاهش چربی زیر چشم استفاده از طب سوزنی میباشد که البته برتری خاصی به تزریق دارو نداشته ولی درموارد خاص که بیمار تمایل یا محدودیت درتزریق دارو دارد کمک کننده می باشد. درحال حاضر از طب سوزنی برای حل این مشکل در مطب من استفاده میشود.

رفع پف زیر چشم

رفع پف زیر چشم

درمان های کمکی برای سایر دلایل پف چشم :

دربیماری های قلبی یا کلیوی و هورمونی درمان بیماری خودبخود باعث کاهش ورم زیرچشم خواهد شد. برای بیشتر موارد یکسری نکات مهم باید رعایت شوند که شامل :

 1. مصرف نمک را کاهش دهید.
 2. حساسیت خودرا درمان کنید.
 3. داخل بینی خودرا با سرم شستشو بشوئید.
 4. وضعیت خوابیدن خودرا اصلاح کنید. از دمر خوابیدن خودداری نموده و زیر سر خودرا با بالش اضافی بالاتر بیاورید.
 5. خانم ها قبل ازخوابیدن آرایش چشم خودرا پاک کنند.
 6. مصرف الکل را کاهش یا قطع کنید.
 7. مصرف آب آشامیدنی و مرطوب کننده زیرچشم قبل از خواب مفید می باشد.
 8. ازنورآفتاب دوری کرده ودرصورت لزوم از کرم های زیر چشم با خاصیت ضدآفتاب استفاده کنید.
 9. مصرف سیگار وسایر دخانیات را کاهش دهید. مصرف سیگارباعث کاهش کلاژن پوستی و شلی آن میشود.
 10. استفاده ازسرمای ملایم به جمع شدن پوست کمک میکند. پوست زیرچشم را با یک جسم خنک یا برش های سرد خیار یا کیسه چای مصرف شده ولی خنک کمپرس ملایم نمایید.
 11. مصرف کرم های حاوی ویتامین E یا امگا۳ یا  Q10  مناسب زیرچشم برای سفت کردن پوست موثر است.

درنهایت آخرین راه حل برای رفع پف زیر چشم و برداشتن این پف اضافی جراحی پلک می باشد.

این راه هم مانند سایرراهها دارای معایب و محاسن خود می باشد. خوبی بزرگ این روش رسیدن سریع به نتیجه می باشد ولی گاه رسیدن سریع به نتایج همراه با گودی زیرچشم، ایجاد جای برش روی پوست ، قرینه نبودن مقدار پوست یا چربی باقیمانده و کوتاهی پلک ودرنتیجه بسته نشدن کامل پلک ها می باشد.

رفع پف زیر چشم

رفع پف زیر چشم

به روز آوری : مرداد ۹۶

, , ,
نظر یا سوال خود را برای ما ارسال نمایید ، در اولین فرصت به آن پاسخ خواهیم داد .

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

فهرست