الکترولیز :
چنان که در بخش لیزر نیز اشاره شدبرای ازبین ریشه هرموباید حرارت زیادی را به آن رساند.بین روشهای مختلف که به ریشه مو حرارت می رسانند تفاوتی نیست.فقط درنوع ورنگ مو برای انتخاب درست وسیله درمانی تفاوت وجود دارد.

اصولا به غیرازالکترولیز روش دیگری برای کاستن موهای سفید یا کرکی وجود ندارد.درآینده ممکنست تکنولوژی جدیدی برای این کارارائه شود ولی تا امروز به بازار مصرف چیزی عرضه نشده است. برخی دستگاههای جدید ادعای درمان موهای سفید یا کرکی را دارند که هنوزادعای آنها اثبات نشده است.

الکترولیز چیست؟

دستگاهی است که بوسیله امواج ماوراء صوت (همان امواجی که دردستگاه سونو گرافی یا مایکروفرهای خانگی نیز ازآن استفاده میشود و نوع وقدرت آنها با هم فرق دارد.) از طریق یک سوزن باریک ،باعث ایجاد گرمای زیادی در کنار ریشه موشده وبدنبال آن سلولهای ریشه مو نابود میشوند.

تعداد جلسات ،اصول و مراقبتهای قبل و بعداز الکترولیز مشابه لیزر بوده وحتی نتایج درمان هم اگر بدرستی انجام شده باشد با لیزر قابل مقایسه می باشد.

برا ی انجام درست آن،تجربه و تمرین زیادی لازم است. چنانچه میزان قدرت و زمان القای حرارت ،درست تعیین نشوند یا نتایج خوبی نخواهد داشت یا عوارضی مثل سوختگی پوست به شکل فرورفتگی های کوچک ایجاد خواهد شد.

بدیهی است که بدلیل وقت گیر و دردناک بودن نسبی این فرآیند، فقط برای تعداد اندک مو توجیه انجام دادن دارد.

به روز آوری : اسفند 90

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست